VIDEO | Ce meci nebun! Echipa lui Șumudică, răpusă în ultimul minut de joc

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 06 februarie 2021, ora 18:16,
sumudica
sumudica

Formația pregătită de Marius Șumudică, Rizespor a pierdut în deplasarea de la Alanyaspor, scor 1-2, meci contând în cadrul etapei a 22-a din campionatul Turciei.

Elevii lui Marius Șumudică au deschis scorul în minutul 25 prin tunisianul Montassar Talbi.

Gazdele au egalat prin Adam Bareiro din penalty în minutul 32. Alanyaspor a avut un gol anulat în minutul 35 al primei reprize.

Mustafa Pektemek a marcat golul de trei puncte pentru Alanyaspor în minutele de prelungire ale meciului.

ALANYASPOR: Marafona – Moubandje, Tzavellas, Caulker, Aksoy – Juanfran, Ucan – Karaca, Kutlu, Davidson – Bareiro

RIZESPOR: Akkan – Melnjak, Talbi, Dilaver, Morozyuk – Djokovic, Meriah – Soderlund, Erdogan, Boldrin – Skoda

În urma acestui rezultat echipa pregătită de Marius Șumudică rămâne pe locul 12 în Super Liga turcă cu 26 de puncte în 22 de partide scurse din actualul sezon.