VIDEO | Campioana nu se mulțumește cu puțin! Camora: ”Cât mai multe puncte, cât mai repede!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 05 octombrie 2020, ora 09:24,
Mario Camora

CFR Cluj a bifat al doilea egal consecutiv în Liga 1, iar Mario Camora, căpitanul ardelenilor, trage un semnal de alarmă.

Formația lui Petrescu a remizat în deplasare cu Viitorul, scor 1-1, și rămâne pe locul 3 în clasament.

Erorile de arbitraj au fost prezente și la Ovidiu, după derby-ul FCSB – Dinamo și FC Botoșani – Chindia. Camora este nemulțumit de rezultat și anunță că echipa sa trebuie să adune cât mai multe puncte în următoarea perioadă.

”Rezultatul nu cred că este corect. Eu nu am văzut reluările, nu pot să comentez arbitrajul. Echipa a jucat bine astăzi, am făcut un meci bun. O primă repriză mai echilibrată, dar repriza a doua a fost a noastră, în faţa uneia dintre echipele care joacă cel mai bine din fotbalul nostru.

Noi trebuie să facem cât mai multe puncte, cât mai repede, dar acum să studiem următorul adversar şi apoi vom încerca să recuperăm. Grupa din Europa League este foarte grea, dar trebuie să luăm totul pas cu pas. Sunt mândru că am fost convocat şi mai multe vreau să vorbesc acolo.” a declarat Camora la finalul meciului cu Viitorul.

Rezumatul meciului Viitorul – CFR Cluj, scor 1-1