VIDEO | Calificare NEBUNĂ pentru Valencia! Nervii au cedat la final

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 30 ianuarie 2019, ora 10:36,
valencia bataie

Valencia a reuşit o calificare dramatică în semifinalele Copa del Rey. Liliecii au fost conduşi de Getafe cu 2-0 scor general, însă au înscris de trei ori în repriza a doua a returului. Golul calificării a venit în minutul 93.

Rodrigo a fost eroul ‘liliecilor’ pe Mestalla! Getafe a deschis scorul în finalul primei reprize, iar gazdele, învinse cu 1-0 în meciul tur, aveau nevoie de trei goluri pentru calificare. Atacantul Valenciei a reuşit un hat-trick, iar golurile calificării au venit în minutele 91 şi 93.

Tensiunea momentului i-a scos din minţi pe oaspeţi, iar meciul s-a încheiat cu o încăierare generală. Arbitrul a arătat mai multe cartonaşe roşii după ultimul fluier al meciului şi şi-a notat incidentele în raport. Brazilianul Gabriel a avut nevoie de intervenţia medicilor după ce a fost lovit în plină figură în mijlocul altercaţiilor.