VIDEO | Cadou pentru Lăcătuș! Steaua învinge Dinamo, în Liga a 4-a

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 06 aprilie 2019, ora 20:22,
steaua-dinamo

CSA Steaua București a învins CS FC Dinamo cu 3-0, în etapa a 22-a din Liga a 4-a. Numeroasa galerie stelistă l-a ovaţionat pe antrenorul Marius Lăcătuş, cu ocazia împlinirii a 55 de ani.

Steaua a primit un penalty în minutul 5, după un fault în careu la Gheorghiţă Constantinescu. Florin Răsdan a executat, dar portarul dinamovist a reuşit să respingă.

Steaua a deschis scorul în minutul 35, prin autogolul lui Dragoş Zaharia.

Imediat după reluare, Steaua și-a mărit avantajul prin golul înscris de Alin Robu, iar în minutul 70 Matheus Medeiros a stabilit scorul final: 3-0.

Echipele de start:

CSA Steaua: Iancu – Iordache, Nițu, Stoica, Caetano – Dimitrie, Râsdan, Gheorghiță, Predescu – Medeiros, Robu

Dinamo: Vladimir – Anghel, Vl. Andrei, Dumitru, Stanca – Zaharia, Ivan, Ioniță, G. Gheorghe – Stan, Dinu.

Dacă vom promova, normal că vom juca pe noul stadion din Ghencea. Tot cartierul își dorește să vină la meci pe noul stadion, chiar dacă unii merg și la meciurile FCSB-ului. În cazul în care noi vom promova, lumea va veni din ce în ce mai mult alături de noi„, a spus Marius Lăcătuș, la finalul partidei.

CSA Steaua rămane lider în Liga a 4-a, Seria a IV-a, cu 61 de puncte, cu șase mai multe decât următoarea clasată, Carmen Bucureşti.