VIDEO | Bogdan Stancu, gol și pasă decisivă împotriva echipei lui Denis Alibec

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat marți, 20 aprilie 2021, ora 20:20,
stancu
stancu

Kayserispor a încheiat la egalitate meciul disputat marţi, pe teren propriu, scor 2-2, cu Genclerbirligi. Partida s-a disputat în cadrul etapei a 36-a a campionatului turc de fotbal.

Bogdan Stancu a fost titular la oaspeţi. Atacantul a pasat decisiv la prima reuşită a lui Genclerbirligi, prin Piris, în minutul 46 și a marcat al doilea gol al formației sale, în minutul 50. Atacantul român are patru goluri marcate în acest sezon al SuperLig. Stancu a fost schimbat, în minutul 82, de Karakas.

La gazde, Denis Alibec a fost titular şi a fost schimbat, în minutul 54, de Maglica. Tot la Kayserispor, portarul Silviu Lung Jr. a fost rezervă. Golurile gazdelor au fost înscrise de Pedro Henrique (39) și Parlak (80).

Genclerbirligi ocupă locul 19, retrogradabil, în clasamentul din Turcia, cu 32 de puncte. Cu trei puncte mai multe, Kayserispor, ocupă locul 17, ultimul care asigură menţinerea în prima ligă turcă.