VIDEO BLOG | FORMIDABIL !!! COPIL l-a învins pe Zverev și e în FINALA DE LA BASEL. Îl poate întâlni pe Federer

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 27 octombrie 2018, ora 18:35,
copil
copil

UPDATE: Marius Copil s-a calificat pentru prima dată în finala unui turneu de 500 de puncte. Totodată, este a doua finală ATP din carieră, după cea de la Sofia, tot din acest an.

Premiul pentru participarea în semifinale la Basel este de 209.715 de euro şi 300 de puncte în clasamentul mondial. Românul se va apropia de Top 70 ATP.

VICTORIE MARIUS COPIL !!! Marius se impune în setul decisiv cu 6-4, după ce reușește al doilea break din acest meci. În finala de la Basel (duminică, ora 16:00) îl poate întâlni pe Federer. Elvețianul îl întâlnește pe Medvedev în cealaltă semifinală. BRAVO, MARIUS !!!

UPDATE 18:02: 4-4 între Copil și Zverev. UN SINGUR BREAK în tot meciul: l-a reușit Marius, în primul set.

UPDATE 17:55: 3-3 în setul al treilea. Meciul este unul pe muchie de cuțit, iar Copil, aflat într-o formă extraordinară, e capabil de un succes incredibil.

UPDATE 17:33: Set decisiv între Copil și Zverev! Germanul s-a impus în tie-break-ul setului al doilea.

Copil NU ȘI-A PIERDUT SERVICIUL în acest meci. Cei doi joacă de o oră și 53 de minute.

UPDATE 17:15: Scorul este acum 5-5. Setul al doilea este unul extrem de echilibrat. Copil continuă să fie la un nivel foarte bun.

UPDATE 16:58: Zverev are 4-3 în setul al doilea. Niciun break până acum.

UPDATE 16:38: Zverev conduce cu 2-1.

UPDATE 16:30: A început setul al doilea!

Marius Copil face un turneu extraordinar la Basel și e la un pas de finala turneului din Elveția!

Cel mai bine clasat jucător român, recunoscut pentru serviciul său extraordinar, a câștigat primul set în semifinala cu Alexander Zverev, scor 6-3.

Venit din calificări la Basel, Copil a produs surprize mari pe parcurs și i-a eliminat pe Cilic și pe Fritz.