VIDEO BLOG | FCSB – Voluntari 1-3. Roș-albaștrii sunt la pământ! Trei eșecuri la rând

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 11 august 2019, ora 19:49,
FCSB Voluntari

Final! FCSB – Voluntari 1-3 și roș-albaștrii au trei eșecuri consecutive.

Min. 67: GOL VOLUNTARI! Botezatu își învinge propriul portar după centrarea lui Căpățînă.

Min. 64: FCSB mai face o schimbare: iese Moutinho, intră Tănase

Min. 51: GOL VOLUNTARI! Costin trimite bine și Ricardinho înscrie din fața porții. Debut excelent de repriză la Pitești.

Min. 49: GOL FCSB! Coman pătrunde bine și egalează cu un șut plasat.

Schimbare FCSB! Roș-albaștrii fac o modificare încă de la pauză. Iese Perianu și intră Coman

Min. 31: OCAZIE MARE VOLUNTARI! Deac trage periculos din careu, însă șutul nu prinde cadrul porții. Șansă mare pentru oaspeți!

Min. 17: OCAZIE FCSB! Gikiewicz e aproape să înscrie cu un șut care trece puțin pe lângă poartă.

Min. 1: GOL VOLUNTARI! Botezatu greșește nepermis, Țîră profită și deschide scorul după doar 35 de secunde.

Min. 1: Începe meciul dintre FCSB și Voluntari

FCSB joacă în această seară, de la ora 21:00, cu FC Voluntari, pe stadionul ‘Nicolae Dobrin’ din Pitești, în etapa a 5-a din Liga 1. ‘Roș-albaștrii’ folosesc o echipă experimentală, cu patru debutanți în Liga 1 și patru jucători transferați recent.

Cu gândul la meciul de joi din Europa League – returul cu Mlada Boleslav, care pornește de la 0-0, antrenorul interimar al FCSB, Vergil Andronache, trimite pe teren un prim ’11’ care îi uluiește pe fani.

Botezatu, Perianu, Ardelean și Șerban vin de la echipa a doua a FCSB și vor juca primul lor meci în Liga 1, iar Marc, Panțîru, Moutinho și Gikiewicz au ajuns recent la vicecampioana României. Fundașul Andrei Marc a fost prezentat ieri!

Sunt accidentați Marko Momcilovici, Dragoș Nedelcu, Olimpiu Moruţan, Harlem Gnohere, Ioan Hora, Mihai Pintilii și Dennis Man.

#liga1 #etapa5 #fcsbvoluntariAceasta este echipa cu care FCSB o va înfrunta pe FC Voluntari în partida din această…

Publicată de FCSB pe Duminică, 11 august 2019

FC Voluntari: Mitrev – Ricardinho, Balaur, Armaș, A. Vlad – Căpățînă, Gorobsov, I. Gheorghe – Costin, Țîră, Deac.

Rezerve: Rîmniceanu – Achim, Leasă, Kocic, Mihalcea, Benzar, Popadiuc.

Antrenor: Cristiano Bergodi.

FCSB are patru puncte după primele patru etape din Liga 1, în timp ce FC Voluntari a strâns doar două puncte în clasament.