VIDEO BLOG | FCSB – Gaz Metan. Roș-albaștrii au făcut spectacol în repriza secundă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 06 decembrie 2019, ora 21:31,
Dennis Man
Dennis Man

Final pe Arena Națională! FCSB – Gaz Metan 2-0

Min. 89: RATARE MARE FCSB! Man ratează o șansă mare să facă 3-0. Pleșca evită o înfrângere la scor!

Min. 78: GOL FCSB! Oaspeții beneficiază de un corner, însă roș-albaștrii recuperează repede, iar Man înscrie pentru 2-0.

Min. 67: GOL FCSB! Coman finalizează o acțiune superbă, acesta marcând după un assist oferit de Tănase.

Jocul roș-albaștrilor este unul modest, iar elevii lui Iordănescu jr. se completează foarte bine pe faza defensivă.

Min. 49: OCAZIE MARE GAZ METAN! Bălgrădean evită golul la ocazia lui Chamed. Oaspeții sunt iar aproape să marcheze la București.

Începe repriza secundă

Finalul primei reprize

Min. 45: OCAZIE IMENSĂ FCSB! Man primește de la O. Popescu, însă nu poate să marcheze cu poarta goală. Șansă incredibilă ratată de vedeta lui Vintilă.

Min. 24: BARĂ GAZ METAN! Chamed centrează bine, Bălgrădean intervine excelent la ocazia lui Fernandes, iar apoi Buș trimite în bară din apropiere.

Oaspeții stau bine în teren, iar FCSB nu s-a apropiat periculos de poarta adversă în primele 10 minute.

Min. 6: O. Popescu trage din afara careului, dar pe lângă poartă.

Min. 1: Începe meciul dintre FCSB și Gaz Metan. Cele două echipe au afișat un banner în memoria victimelor cutremurului din Albania.

UPDATE 19:30: Roș-albaștrii au ajuns la stadion.

UPDATE 18:47: ECHIPELE DE START:

FCSB: Bălgrădean – Crețu, Planic, Soiledis, Panțîru – Popescu, Nedelcu, Tănase – Man, Gnohere, Coman

Gaz Metan: Pleșca – Pleașcă, Larie, M. Constantin, Velisar – Fofana, Droppa – Ciocan, Chamed, Fernandes – Buș

View this post on Instagram

#GazMetan #Victorie #EchipeleDeStart

A post shared by Gaz Metan Mediaș (@gazmetanmediasoficial) on

FCSB și Gaz Metan se întâlnesc azi, de la ora 20:30, în primul meci al etapei a 20-a din Liga 1.

Roș-albaștrii caută revanșa după eșecul la scor de la Mediaș (0-4).

„Eu am jucători care ştiu că, în momentul în care faci un joc bun şi echipa câştigă, se pot schimba multe. Aşa că eu am încredere în jucătorii mei, în toţi”, a spus Vintilă, la conferința de presă.

Partida de pe Arena Națională va fi arbitrată de Iulian Călin.

ECHIPELE PROBABILE:

FCSB: Bălgărdean – Crețu, Planic, Soiledis, Panțîru – Popescu, Nedelcu, Tănase – Man, Gnohere, Coman

Gaz Metan: Pleșca – R. Romeo, Larie, M. Constantin, Cikarski – P. Costea, Fofana – Drăghici, N. Roșu, Chamed – S. Buș