VIDEO BLOG | Europa League. Răzvan Lucescu și PAOK au pierdut în Ungaria. Ludogoreț, OUT din Europa

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 09 noiembrie 2018, ora 00:27,
PAOK-Europa League

UPDATE 00:00 Cu două etape înainte de finalul fazei grupelor, 7 echipe au obținut deja calificarea în 16-imile Europa League: Bayer Leverkusen, FC Zurich, Dinamo Zagreb, Arsenal Londra, Eintracht Frankfurt, Lazio Roma și Chelsea Londra.

UPDATE 23:55 S-au încheiat toate meciurile din runda a patra a grupelor Europa League. Iată rezultatele complete ale zilei și clasamentele:

UPDATE 23:50 Ludogoreț a ratat calificarea în faza următoare a Europa League, după 0-0 pe teren propriu cu AEK Larnaca. Keșeru a făcut un meci slab și a fost înlocuit în minutul 75.

UPDATE 22:00 PAOK are șanse minime de calificare în 16-imile Europa League. Pentru trupa lui Răzvan Lucescu urmează deplasarea de la Londra, cu Chelsea.

UPDATE 21:55 În câteva minute vor începe alte 11 partide!

UPDATE 21:51 S-au încheiat toate meciurile programate de la ora 19:55. Iată rezultatele:

UPDATE 21:47 Cosmin Moți și Claudiu Keșeru sunt titulari pentru Ludogoreț în meciul cu AEK Larnaca, programat pentru ora 22:00. Dragoș Grigore este accidentat.

UPDATE 21:39 Deși au avut o posesie de 68%, jucătorii lui Răzvan Lucescu nu au reușit să trimită niciun șut pe poarta adversă. Vidi conduce PAOK cu 1-0, iar calificarea grecilor e în pericol.

UPDATE 21:37 Minute de coșmar pentru Standard Liege și Răzvan Marin! Krasnodar a preluat conducerea, după reușita lui Wanderson din minutul 82. Golul poate fi văzut AICI.

UPDATE 21:31 FC Krasnodar a egalat în partida cu Standard Liege. Suleymanov a înscris în minutul 79.

UPDATE 21:25 MOL Vidi a deschis scorul în meciul cu PAOK! Milanov a înscris în minutul 50.

UPDATE 20:45 Este pauză în cele 11 meciuri care se dispută în acest moment. PAOK n-a trimis niciun șut pe poartă în confruntarea cu MOL Vidi.

Muriel (38′) a reușit golul doi pentru Sevilla, iar Parolo (45+1′) a marcat pentru Lazio. Melgarejo (22′) și Goldson – autogol (35′), respectiv Candeias (27′) și Middleton (41′) au mai înscris la Moscova, în Spartak – Rangers.

UPDATE 20:15 Standard Liege a deschis scorul cu FC Krasnodar. Mehdi Carcela-Gonzalez a înscris în minutul 19.

S-au înscris alte 5 goluri după 20 de minute de joc. Nolito a marcat pentru Sevilla (12′), Jovic pentru Eintracht Frankfurt (17′), Verbic pentru Dinamo Kiev (13′), Quaresma pentru Beșiktaș (16′) și Eremenko (5′ – autogol) pentru Rangers.

UPDATE 19:45 S-au încheiat primele două meciuri ale serii din Europa League: FC Astana – Jablonec 2-1 (Pedro Henrique 18′, Postnikov 89′ / Zainutdinov – autogol 41′) și Fenerbahce – Anderlecht 2-0 (Ayew 71′, Frey 74′).

UPDATE 19:25 Fenerbahce a înscris două goluri rapide cu Anderlecht. Este 2-0 pe arena ‘Şükrü Saracoğlu’, după reușitele lui Andre Ayew (71′) și Michael Frey (74′).

UPDATE 19:23 Iată echipele de start din celelalte partide care vor începe la ora 19:55:

UPDATE 19:10 Alin Toșca este titular pentru PAOK în meciul cu MOL Vidi, de la Budapesta.

UPDATE 19:05 Ștefan Radu nu este nici măcar rezervă pentru Lazio în meciul cu Marseille.

UPDATE 19:00 Răzvan Marin este titular pentru Standard Liege în meciul cu FC Krasnodar.

Runda a patra din grupele Europa League se desfășoară în această seară. PAOK Salonic, echipa antrenată de către Răzvan Lucescu, joacă în deplasare cu MOL Vidi din Ungaria, iar Standard Liege, cu Răzvan Marin printre titulari, evoluează pe terenul rușilor de la Krasnodar.

Primele meciuri au început la ora 17:50. După 45 de minute, se înregistrează rezultatele FC Astana – Jablonec 1-1 (Pedro Henrique 18′ / Zainutdinov – autogol 41′) și Fenerbahce – Anderlecht 0-0.

PAOK are nevoie de o victorie în Ungaria pentru a spera la calificarea în runda următoare. În Grupa L, Chelsea Londra este lider autoritar, cu maximum de puncte, iar PAOK, MOL Vidi și Bate Borisov au câte 3 puncte.

La Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu a pierdut în mod surprinzător cu MOL Vidi, scor 0-2.

Nici Standard Liege și Răzvan Marin nu au o situație prea bună. Belgienii au șase puncte, la fel ca FC Sevilla și FC Krasnodar. În tur, Standard Liege s-a impus în fața formației ruse cu 2-1, grație unui gol în minutul 90+3.

Lazio Roma, la care joacă Ștefan Radu, primește vizita lui Olympique Marseille. Italienii s-au impus pe „Stade Velodrome” cu 3-1 și au 6 puncte în Grupa H.