VIDEO | Ceață densă la Dinamo! Play-off-ul e departe, după eșecul cu Sepsi! Nistor, înger și demon pentru ‘câini’

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 13 decembrie 2019, ora 22:11,
dinamo-sepsi-gol

UPDATE 22:28 A doua înfrângere consecutivă pentru Dinamo, care riscă să piardă contactul cu locurile de play-off.

UPDATE 22:25 S-a încheiat meciul! Dinamo pierde meciul cu Sepsi, scor 1-2, deși conducea cu un sfert de oră înainte de final.

UPDATE 22:17 Schimbare la Dinamo! Fabbrini a intrat în locul lui Mrzljak.

UPDATE 22:09 GOL pentru Sepsi! 1-2! A înscris Karanovic în minutul 78.

UPDATE 22:06 GOL pentru Sepsi! 1-1! A înscris Karanovic în minutul 76.

UPDATE 22:01 Cartonaș roșu pentru Dan Nistor! Căpitanul lui Dinamo a fost eliminat pentru o intrare cu talpa, în minutul 73 al meciului.

UPDATE 21:55 Ultima schimbare la Sepsi! A ieșit Andrezly și a intrat Karanovic.

UPDATE 21:50 GOL pentru Dinamo! 1-0! Dan Nistor a înscris în minutul 61, după o fază creată de către Sorescu.

UPDATE 21:45 Prima schimbare la Dinamo! A ieșit Mihaiu și a intrat Popa.

UPDATE 21:37 Faza controversată! Dinamo trebuia să primească penalty după un henț clar al lui Bouhenna. Fundașul algerian de la Sepsi a intervenit ca un portar pentru a respinge o minge care se ducea în poartă. Arbitrul Iulian Călin a lăsat jocul să continue, în ciuda protestelor vehemente ale gazdelor.

UPDATE 21:34 A început repriza a doua!

UPDATE 21:20 S-a încheiat prima repriză! 0-0! Ceața afectează calitatea jocului. Fiecare echipă a avut o șansă mare de a înscrie.

UPDATE 21:10 Ocazie pentru Dinamo! Andreas Mihaiu a pătruns în careu și a trimis mingea în centru către Sorescu, dar portarul Niczuly a ieșit excelent și a respins balonul.

UPDATE 20:55 Prima schimbare la Sepsi! Carnat a ieșit și a intrat Safranko.

UPDATE 20:44 Ocazie mare pentru Sepsi! Andrezly a centrat din banda dreaptă, Carnat a trimis mingea cu capul din 6 metri, dar portarul Piscitelli a intervenit incredibil și a respins mingea în corner.

UPDATE 20:32 Meciul a început! Ceața densă afectează vizibilitatea pe teren.

UPDATE 19:20 Echipa de start aleasă de către Leo Grozavu pentru Sepsi:

Niczuly – Dimitrov, Tincu, Bouhenna, Ștefan – Fulop, Vașvari, Deaconu – Peter Gal Andrezly, Carnat, Ștefănescu.

Publicată de Sepsi OSK pe Vineri, 13 decembrie 2019

UPDATE 19:00 Iată echipa de start a lui Dinamo:

Piscitelli – Ciobotariu, Puljic, Popescu, Corbu – Mrzljak, Filip – Mihaiu, Nistor, Sorescu – Perovic.

Rezerve: Straton, Moura, Fabbrini, Bejan, Răuță, Popa, Moldoveanu.

Andreas Mihaiu (21 de ani) este surpriza lui Dusan Uhrin. Mijlocașul de bandă a mai bifat șase meciuri în tricoul ‘câinilor roșii’ în acest sezon, dar n-a mai fost titular din luna august

TOȚI PENTRU DINAMO!Echipa antrenată de Dusan Uhrin va juca în această seară cu Sepsi Sf. Gheorghe în fața propriilor…

Publicată de FC DINAMO BUCURESTI pe Vineri, 13 decembrie 2019

Astăzi, 13 decembrie, Dinamo va disputa ultimul meci pe teren propriu din acest an, cu Sepsi Sfântu Gheorghe.

Partida se va disputa de la ora 20:30, pe ”Stadionul Dinamo” din Ștefan cel Mare.

Câinii se află pe locul 8 în Liga 1, cu 28 de puncte, iar Sepsi pe 9, cu 22 de puncte. Dacă se vor impune în partida din această seară, dinamoviștii vor urca provizoriu pe locul 6 în clasament.

O înfrângere, 2 succese și 2 remize au ”câinii” în ultimele 5 meciuri, în timp ce covăsnenii au înregistrat 2 înfrâgeri și 3 victorii.

În tur, elevii lui Uhrin au câștigat la limită, scor 1-0. Daniel Popa a marcat golul victoriei în minutul 83, din pasa lui Dan Nistor.

Deian Sorescu, 22 de ani, și Perovic, 30 de ani, sunt cei mai buni marcatori ai clubului din Ștefan cel Mare, cu 5 goluri.

PCH strigă adunarea înaintea meciului cu Sepsi. Chiar dacă vremea nu este de partea fanilor Peluza Cătălin Hîldan îi înseamnă pe suporterii adevărați să fie alături de echipă pentru ultimul meci de pe teren propriu.

”Ultimul meci acasă, 13.12.2019, eu zic că trebuie să fiți prezenți cu toții!” au scris dinamoviștii pe rețelele de socializare.

Ultimul meci acasă, 13.12.2019, eu zic că trebuie să fiți prezenți cu toții!