VIDEO | Bayern, pas greşit în prima etapă. Lewandowski a evitat înfrângerea

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 17 august 2019, ora 09:40,
lewa
lewa

Bayern Munchen a deschis noul sezon din Bundesliga cu un semieşec pe propriul teren. Campioana a obţinut doar o remiză, 2-2 cu Hertha Berlin.

Lewandoeski a marcat primul gol al noii stagiuni, însă Bayern a avut o cădere inexplicabilă. Oaspeţii au întors rezultatul în numai două minute, iar Hertha a condus la pauză cu 2-1.

În repriza a doua, Lewandowski şi-a salvat echipa de la înfrângere. Polonezul a obţinut un penalty pe care tot el l-a transformat. Gnabry putea aduce victoria în final, însă Bayern a fost nevoită să se mulţumească doar cu o remiză.

Fanii lui Bayern au primit şi o veste bună în aceeaşi seară. Philippe Coutinho va evolua pentru campioana Germaniei în noul sezon. Brazilianul a fost împrumutat de la Barcelona, cu o opţiune de transfer definitiv pentru 120 de milioane de euro.