VIDEO | Bătaie generală în campionatul Boliviei! Campioana s-a decis în ultima zi din 2020

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 01 ianuarie 2021, ora 21:10,
Bolivia
Bolivia

Campioana Boliviei s-a decis în ultima etapă a campionatului!

În ultima zi din anul 2020, Always Ready a luat campionatul, în premieră, după ce s-a impus în deplasare cu Nacional Potosi, scor 0-2.

Oaspeții au marcat prin Nelson David Cabrera, în minutul 23, și Edemir Rodriguez, în minutele de prelungire ale partidei.

Rivalii de la The Strongest au câștigat și ei, 3-1 cu Blooming, dar au terminat pe locul secund al campionatului.

Suporterii „tigrilor” nu au digerat prea bine ratarea titlului de campioană și au invadat terenul după fluierul de final al partidei de pe „Ramon Tahuichi”, unde i-au atacat pe jucători.

Numai intervenția a forțelor de ordine și a poliției a reușit să calmeze spiritele încinse ale suporterilor!