VIDEO | Barcelona, umilită de Levante! Catalanii au încasat 3 goluri în 7 minute

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 02 noiembrie 2019, ora 19:18,
levante-barcelona-021119s

Barcelona a fost umilită în deplasarea de la Levante!

Catalanii au condus la pauză, după ce Messi a marcat din penalty în minutul 38.

În repriza secundă, gazdele au întors scorul și au marcat 3 goluri în 7 minute. Campana, Mayoral și Radoja au punctat pe bandă rulantă și au obținut 3 puncte de aur pentru Levante.

Formația lui Valverde este neînvinsă pe teren propriu, însă jucătorii Barcelonei au un parcurs slab în deplasările din La Liga: un egal și două înfrângeri în 6 meciuri!

În urma acestui rezultat, Barcelona rămâne pe primul loc în La Liga, cu 22 de puncte, iar Levante urcă pe poziția a 8-a în clasament, cu 18 puncte.