VIDEO | Barcelona, recital pe Nou Camp! Catalanii au spulberat Sevilla

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 07 octombrie 2019, ora 10:15,
messi gol
messi gol

Barcelona a spulberat Sevilla în ultimul meci al etapei din La Liga! Catalanii s-au impus cu 4-0 şi sunt pe locul al doilea, la două puncte în urma marii rivale, Real Madrid.

Barcelona a dat recital pe Nou Camp. Sevilla a primit trei goluri într-un interval de opt minute din prima repriză. Luis Suarez a deschis scorul cu reuşita sfârşitului de săptămână În Europa.

Arthuro Vidal şi Dembele au dus scorul la 3-0 înainte de pauză. În partea a doua, catalanii au redus turaţia. Messi a închis tabela la 4-0 din lovitură Liberă.

Seara perfectă a catalanilor a fost umbrită de cele două cartonaşe roşii primite pe final. Araujo – pentru un fault în situaţie de ultim apărător şi Dembele – pentru injurii aduse arbitrului – au plecat mai devreme la vestiare.

Până la El Clasico, programat pe 26 octombrie, a mai rămas o singură etapă de disputat în La Liga. Barcelona va juca în deplasare la Eibar, iar Real Madrid – la Mallorca.