VIDEO | Barcelona, calificare de poveste! Granada avea 2-0 în minutul 88

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 04 februarie 2021, ora 12:14,
barcelona calificare cupa

Barcelona s-a calificat în semifinalele Copa del Rey după un meci de poveste cu Granada. Gazdele aveau 2-0 în minutul 88, însă catalanii au reuşit o revenire incredibilă şi s-au impus cu 5-3 după prelungiri.

Cu Messi în teren din primul minut, Barcelona a fost la un pas de o eliminare ruşinoasă în sferturile de finală din Copa del Rey. Granada se gândea deja la sărbătoarea calificării în semifinale cu două minute înainte de finalul timpului regulamentar.

Griezmann, din pasa lui Messi, a redus din diferenţă în minutul 88, iar Jordi Alba, în minutul 92, a reuşit să împingă meciul în prelungiri. Griezmann, De Jong şi Jordi Alba au înscris pentru Barcelona în cele două reprize de prelungiri în care Granada a punctat o singură dată prin Fede, din penalty.

Sevilla, Levante şi Barcelona sunt calificate în semifinalele Copa del Rey.

Betis şi Athletic Bilbao se vor întâlni diseară, de la ora 22:00, în ultimul meci din sferturile de finală ale competiţiei.