VIDEO | Autogolul anului vine din Olanda! Și-a învins propriul portar cu o ”torpilă” de la 40 de metri

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 11 mai 2018, ora 18:03,
dordrecht
dordrecht

Autogolul anului vine din Olanda! Faza antologică s-a întâmplat la un meci de baraj de menținere în prima ligă olandeză.

Partida FC Dordrecht – Sparta Rotterdam, baraj de menținere în prima ligă olandeză, a avut un final de infarct. Sparta Rotterdam conducea cu 1-0 când, în minutul 89, a venit ”bomba”.

În minutul 89, Stijn Spierings, extrema stângă de la oaspeți a avut o puternică eroare de ”soft” şi a dat un autogol incredibil. Venit în ”sprijinul” propriei apărări, Spierings nici n-a mai ştiut în ce parte atacă şi şi-a învins portarul cu o ”torpilă” incredibilă de la 40 de metri.

torpilaolandaSparta Rotterdamautogolfotbalfaza antologicaFC Dordrechtgolul anuluiStijn Spierings