VIDEO | Au dat-o la pace! Chindia a remizat cu Sepsi. Fulop a marcat un EUROGOL

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 08 martie 2020, ora 21:43,
Sepsi Viitorul

Chindia Târgoviște a remizat cu Sepsi la Ploiești în a doua etapă din play-out.

Cele două formații au încheiat partida disputată la Ploiești la egalitate, scor 1-1.

Diallo a deschis scorul cu o lovitură de cap, în minutul 27, după o centrare excelentă a lui Șerban.

Oaspeții și-au creat mai multe ocazii, iar efortile acestora au fost răplătite în minutul 47, printr-o super execuție a lui Fulop.

În urma acestui rezultat, Sepsi rămâne pe poziția secundă în play-out, cu 19 puncte, iar Chindia se menține pe locul 13, poziție retrogradabilă, cu 14 puncte.

În următoarea etapă, Sepsi va juca cu Hermannstadt pe teren propriu, în timp ce Chindia se va deplasa în Ștefan cel Mare, pentru meciul cu Dinamo.

Vezi și EXCLUSIV | ”Baciul” sare în apărarea lui Ianis: ”Nu e Gică! Lăsați-l în pace!”