VIDEO | Atmosferă incendiară la derby-ul Al-Ahli – Al-Ittihad! Stanciu a intrat în repriza a doua

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 01 martie 2019, ora 21:46,
al ahli
al ahli

Al-Ahli Saudi și Al-Ittihad au încheiat la egalitate, scor 1-1, în derby-ul din etapa a 22-a din campionatul Arabiei Saudite. Nicolae Stanciu a fost introdus pe teren în minutul 69.

Suporterii au creat o atmosferă minunată în tribune. Au fost aproximativ 30.000 de spectatori.

Slovenul Damir Skomina a fost chemat să arbitreze această partidă foarte importantă.

Al-Ittihad a deschis scorul în minutul 70, prin brazilianul Romarinho.

Al-Ahli a egalat în minutul 78, după reușita fabuloasă a lui Al Soma – foarfecă de la 12 metri de poartă.

Pe final, Al-Ittihad putea să câștige, dar un fundaș de la Al-Ahli a respins mingea in extremis.

Al-Ahli Saudi rămâne fără victorie de trei etape și ocupă locul 5 în clasament, la trei puncte de Al-Shabab, echipa românilor Șumudică, Budescu și Găman.