VIDEO | Atletico amână sărbătoarea Barcelonei. Victorie spectaculoasă cu Valencia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 24 aprilie 2019, ora 21:37,
atletico madrid

Atletico a amânat sărbătoarea Barcelonei pentru următoarea etapă din La Liga! Trupa lui Diego Simeone a trecut de Valencia după un meci cu cinci goluri!

Atletico Madrid şi Valencia au oferit un meci spectaculos pe Wanda Metropolitano. Gazdele au deschis scorul prin Morata, însă prima repriză s-a terminat la egalitate. Kevin Gameiro a marcat pentru Valencia. Imediat după pauză, Griezmann şi-a adus din nou echipa în avantaj.

Cu 13 minute înainte de final, Valencia a primit penalty. Arbitrul a arătat punctul cu var după ce a revăzut imaginile henţului din careul lui Atletico. Parejo a transformat lovitura de pedeapsă pentru 2-2. Correa a marcat golul victoriei cu cea mai frumoasă reuşită a serii.

Atletico rămâne la nouă puncte în urma Barcelonei, iar catalanii vor sărbători câştigarea titlului doar cu un succes în următoarea etapă. Barcelona – Levante se joacă sâmbătă, de la 21:45.