VIDEO | Ast(r)a trebuia să se întâmple! FCSB a avut un meci ușor la Giurgiu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 17 martie 2019, ora 22:35,
astra-fcsb
astra-fcsb

FCSB a câștigat în deplasare cu Astra Giurgiu, scor 2-0, în etapa a doua din play-off-ul Ligii 1. Giurgiuvenii nu au risipit speculațiile formulate înaintea meciului și au jucat foarte modest.

Harlem Gnohere a fost titularizat în mod surprinzător de către Mihai Teja și nu a dezamăgit. Atacantul francez a înscris în minutul 29 și a ajuns la 12 reușite în acest sezon.

Gol Gnohere

Harlem Gnohere a deschis scorul în partida cu Astra. Era minutul 29 al meciului, iar francezul și-a confirmat statutul de golgheter. În schimb a evitat să celebreze golul. Fazele meciului le vezi aici —-> https://bit.ly/2Jk6idS

Publicată de Telekom Sport Romania pe Duminică, 17 martie 2019

Doar trei minute mai târziu, fundașul Iulian Cristea a marcat primul său gol în tricoul roș-albaștrilor, după o centrare foarte bună a lui Man, din corner. (VIDEO)

În prima repriză, Astra n-a avut nicio ocazie de gol. În actul secund, Cestor a luat o fază pe cont propriu și a șutat în bară. (VIDEO)

Romario Benzar s-a accidentat și ar putea să rateze meciurile echipei naționale, cu Suedia și Insulele Feroe.

În minutul 66, portarul Lazar a intervenit extraordinar la șutul lui Dennis Man. (VIDEO)

În minutul 74, Astra a rămas în inferioritate numerică, după ce fundașul Bejan a primit al doilea cartonaș galben. (VIDEO)

Astra: Lazar – Erico Da Silva, Bejan, Cestor – Butean, Mrzljak, Pires (N. Roşu ’46),  Moise –  Llullaku, Hambo (Begue ’46), V. Gheorghe (Alibec ’72). Antrenor: Costel Enache.

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar (M. Roman ’50), Planici, Cristea, J. Morais – L. Filip, Teixeira – D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman (Bălaşa ’66) – Gnohere (Hora ’86). Antrenor: Mihai Teja.

Astra Giurgiu are două înfrângeri la rând în play-off, iar FCSB s-a apropiat la 5 puncte de liderul CFR Cluj și la un punct de Universitatea Craiova.