VIDEO | Astra, pe loc de playoff după 3-1 cu Concordia Chiajna

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 09 decembrie 2018, ora 19:57,
bucurie astra

Astra Giurgiu a obţinut a doua victorie consecutivă sub comanda lui Costel Enache. După 3-1 cu Concordia Chiajna, echipa din Giurgiu a urcat cel puţin pentru moment pe ultima poziţie de playoff din clasament.

După o primă repriză albă, Astra a deschis scorul prin Begue, în minutul 49. Echipa lui Dorinel Munteanu a restabilit repede egalitatea prin Leca, însă acelaşi Begue a obţinut un penalty transformat cu emoţii de Alibec. Llullaku a închis tabela cu două minute înainte de final, iar Astra a urcat pentru moment pe locul al şaselea.

VEZI REZUMATUL VIDEO AL PARTIDEI AICI

Costel Enache a adunat şapte puncte în primele sale trei meciuri ca antrenor al Astrei. După 1-1 cu Botoşani, Astra a învins Dunărea Călăraşi, scor 2-1, şi Concordia, scor 3-1.

Pentru Alibec, reuşita din penalty a însemnat abia golul al doilea în actuala stagiune.