VIDEO | Astra, în genunchi! Chindia a dat LOVITURA la Giurgiu!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 07 februarie 2020, ora 22:29,
chiindia
chiindia

Astra Giurgiu a uitat să câștige în 2020!

Elevii lui Bogdan Andone au ajuns la al doilea eșec consecutiv în acest an.

După meciul cu Dinamo, scor 0-2, Astra a pierdut și cu Chindia Târgoviște, scor 1-2.

Elevii lui Viorel Moldovan au marcat două goluri în 2 minute și a obținut trei puncte de aur.

Neguț, minutul 81, și Yameogo, minutul 83, au marcat golurile formației dâmbovițene, iar Răduț a redus din diferență în minutul 90+2.

Chiar dacă au stat mai bine la capitolul posesie, 55% Astra – 45% Chindia, giurgiuvenii au tras doar două șuturi pe spațiul porții, în timp ce oaspeții au trimis 6 șuturi spre poarta lui Lazar.

VICTOOOOOOOOOOOOOOOOOORIEEEEEEEE! 2-1 cu Astra, la Giurgiu!Au marcat, pentru echipa noastră, Neguț (81) și Yameogo (83).

Publicată de AFC Chindia Oficial pe Vineri, 7 februarie 2020

În urma acestui rezultat, Astra rămâne pe locul 4 în Liga 1, cu 40 de puncte, iar Chindia urcă pe locul 11, cu 24 de puncte.

În următoarea etapă, giurgiuvenii vor juca cu Hermannstadt, în deplasare, iar dâmbovițenii cu Voluntari, pe teren propriu.

Vezi și VIDEO | Oltenii promit spectacol la Ovidiu: ”De fiecare dată au fost meciuri frumoase!”