VIDEO | Astra Giurgiu ‘spulberă’ Viitorul și îi ia fața în clasament

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 08 februarie 2019, ora 22:25,
astra-viitorul

Astra Giurgiu a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Viitorul, scor 3-0, în etapa a 23-a din Liga 1. Constănțenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 43.

Begue a deschis scorul în minutul 28, cu un lob din afara careului. (VIDEO)

Bas Kuipers a primit direct cartonașul roșu în minutul 43, după un fault dur. (VIDEO)

În minutul 51, Denis Alibec a înscris un gol superb împotriva fostei sale echipe. (VIDEO)

Tot Alibec a stabilit scorul final în minutul 65, cu un șut din careul mic. Atacantul a ajuns la patru goluri în acest sezon. (VIDEO)

Astra Giurgiu: Lazar – Butean, Erico, Cestor, Belu-Iordache – Begue (Hambo ’85), Mrzljak, N. Roşu (Romario Pires ’63) – Llullaku – Alibec, Zoua (Biceanu ’76). Antrenor: Constantin Enache.

FC Viitorul: Cojocaru – Mladen, Ţîru, Bas Kuipers, De Nooijer (Boboc ’46, Iacob ‘74)- Artean, T. Băluţă, C. Casap – I. Hagi, Rivaldinho (Achim ’46), Drăguş. Antrenor: Gheorghe Hagi.

Viitorul are cinci meciuri fără gol marcat și fără victorie în Liga 1. În schimb, Astra este neînvinsă de șapte partide.

viitorulAstraastra giurgiuliga 13-0