VIDEO | Arsenal, aproape de eliminarea din Europa League! Inter a scos un egal mare în Germania

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 07 martie 2019, ora 22:15,
Rennes Arsenal

Arsenal a pierdut surprinzător cu Rennes, scor 1-3, iar englezii tremură serios pentru calificarea în sferturile Europa League.

Oaspeții au deschis scorul încă din minutul 4: Iwobi a înscris cu șansă.

Sokratis a fost eliminat în minutul 41, iar Rennes a egalat până la pauză, prin Bourigeaud.

Francezii au intrat în avantaj după autogolul imparabil al lui Monreal, iar Sarr a stabilit scorul final în urma unui contraatac perfect.

La Frankfurt, Eintracht a dominat-o clar pe Inter, mai ales în repriza secundă. S-a terminat 0-0, însă italienii au ratat ocazia cea mai mare: Brozovic a irosit un penalty în prima repriză.

Benfica a pierdut cu Dinamo Zagreb (0-1), Sevilla a remizat cu Slavia Praga (2-2), iar codașa din Spania, Villarreal, a bătut-o pe Zenit (3-1).