VIDEO | Argentina, amical de lux cu Brazilia! Messi a fost erou în ”Clasicul Sud-American”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 15 noiembrie 2019, ora 22:20,
messi trofeu

Argentina a disputat un amical de lux cu Brazilia, la Riad, capitala Arabiei Saudite.

Argentinienii au avut o posesie de 35%, însă au reușit să îi învingă pe brazilieni, scor 0-1. Gabriel Jesus, vedeta lui Manchester City, a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 10, iar Messi a stabilit scorul final 3 minute mai târziu, tot după un penalty ratat.

Brazilia a avut doar un singur șut pe spațiul porții, iar criza naționalei ”Selecao” continuă. În urma acestei înfrângeri, câștigătoarea Copa America din acest an a ajuns la 2 eșecuri și 3 remize în ultimele 5 partide disputate.

Vezi și VIDEO | Suedezii l-au dat de gol pe Zlatan! ”Dacă ar fi să pariez, aş zice că acolo ajunge”