VIDEO | Antrenament reușit pentru austrieci înaintea revanșei cu tricolorii! De cine au trecut în ultimul amical

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 08 octombrie 2020, ora 08:52,
austria grecia

Austria și Grecia s-au întâlnit într-o partidă de pregătire disputată tot la Klagenfurt, locul unde România se impunea în urmă cu o lună în fața acelorași gazde austriece.

Echipa antrenată de Franco Foda a revenit pe tabelă după ce a fost condusă. Fortounis a deschis scorul în minutul 63, dar în doar trei minute Grbic și Baumgartner au marcat golurile care au adus victoria pentru reprezentanții țării valsului.

Partida de pregătire a fost posibilă deoarece Austria este deja calificată la Euro, iar Grecia nu va juca nici măcar baraj pentru prezența la turneul final de anul viitor. România și Austria se vor întâlni săptămâna viitoare în etapa a 4-a a grupelor Nations League.

Întâlnirea va avea loc pe Arena Națională. În urmă cu o lună naționala antrenată de Mirel Rădoi se impunea cu 3-2 în partida tur.