VIDEO | Amiens a condus PSG cu 3-0. Finalul a fost nebun!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 15 februarie 2020, ora 20:56,
amiens psg
amiens psg

Nebunie la Amiens! Penultima clasată în Ligue 1 a uitat de locul în clasament şi i-a chinuit rău pe campionii de la PSG. Gazdele au condus cu 3-0 într-un meci cu un final de poveste.

PSG a avut un start de meci de coşmar pe terenul celor de la Amiens. Gazdele au deschis repede scorul prin Guiarassy, iar Kakuta a reuşit execuţia primei reprize pentru 2-0.

Diabate a dus scorul la un 3-0 incredibil, iar Herrera a redus din diferenţă chiar înainte de pauză.

În repriza a doua, Kouassi a restabilit egalitatea cu o dublă reuşită într-un interval de numai cinci minute. Revenirea parizienilor a fost completă atunci când Icardi a marcat pentru 4-3, iar PSG părea că se îndreaptă spre o victorie logică.

Finalul a fost unul antologic: Cavani a ratat în situaţie de unu la unu cu portarul, iar la poarta cealaltă Guirassy a dat lovitura pentru 4-4!

Remiza nu a ajutat-o prea mult pe Amiens, care rămâne penultima în clasament şi a ratat şansa de a se apropia de zona salvării. De partea cealaltă, PSG are 13 puncte avans faţă de Olympique Marseille, dar şi un meci mai mult disputat.

ligue 1amiensPSGnebunie4-4