VIDEO | Alexandru Mitriță, decisiv pentru Al Ahli și îi suflă în ceafă lui Răzvan Lucescu

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 27 decembrie 2020, ora 23:11,
Alex Mitriță

Alexandru Mitriță (25 de ani) a marcat un gol pentru Al Ahli în victoria înregistrată în deplasare, scor 2-1, cu Al Raed, în etapa a 10-a a campionatului din Arabia Saudită.

Mitriță înscris în minutul 55, la scorul de 1-0 pentru gazde. Românul a fost înlocuit în minutul 76. Cu acest gol, Mitriță a ajuns la cota trei, în 10 meciuri disputate la Al Ahli.

Golul victoriei echipei sale a fost marcat de Al Somah, în minutul 90+2.

Al Ahli rămâne pe locul secund în clasament, la un punct în spatele liderului Al Hilal, echipa antrenată de Răzvan Lucescu.

Următorul meci al echipei lui Mitriță va avea loc sâmbătă, 2 ianuarie, de la ora 17:30, contra echipei de pe locul 7, Al Taawon.