VIDEO | Alexandru Băluță a deschis scorul pentru Puskas Akademia. Cât s-a terminat meciul

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 22 februarie 2021, ora 09:57,
baluta-puskas

Puskas Akademia FC a câștigat meciul disputat în deplasare cu Budafoki MTE cu scorul de 3-0, duminică, în etapa a 22-a a campionatului de fotbal al Ungariei.

Mijlocaşul român Alexandru Băluţă a deschis scorul în minutul 4. Celelalte goluri ale oaspeţilor au fost înscrise de Luciano Slagveer (64) şi Antonio Mance (90+2 – penalty).

Alexandru Băluță a fost schimbat în minutul 83. Pentru mijlocașul român acesta a fost al treilea gol în acest sezon, în 17 partide. În toate competițiile a marcat 5 goluri în 19 meciuri oficiale pentru Puskas Akademia în acest sezon.

De asemenea, fundaşul român Marius Corbu a evoluat 65 de minute la echipa câștigătoare, primind un cartonaş galben în minutul 58.

Puskas Akademia ocupă locul al doilea, cu 39 puncte, în campionatul din Ungaria. Ferencvarosi TC e lider, cu 53 puncte.