VIDEO | Alertă pentru Bayern! Borussia, la +9 în Bundesliga!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 24 noiembrie 2018, ora 19:40,
bayern dusseldorf

Borussia Dortmund şi-a mărit la nouă puncte avantajul faţă de rivala Bayern Munnchen în clasamentul din Bundesliga. Galben-negrii s-au impus cu 2-1 la Mainz, în timp ce Bayern a remizat acasă, 3-3 cu Dusseldorf.

Paco Alcacer a marcat din nou pentru Borussia. Intrat în teren în minutul 64 al meciului din deplasare cu Mainz, atacantul a deschis scorul două minute mai târziu şi are nouă reuşite în 12 etape. La gazde, Alexandru Maxim a prins doar ultimele şapte minute ale întâlnirii cu liderul.

Bomba etapei cu numărul 12 în Bundesliga a venit chiar la Munchen. Campioana Bayern a făcut un nou pas greşit! După ce a condus cu 3-1 în meciul cu Fortuna Dusseldorf, Bayern s-a văzut egalată în al treilea minut de prelungiri.

Lukebakio a reuşit un hat-trick, iar Bayern a rămas la nouă puncte în urma rivalei Borussia Dortmund. După 12 etape, Borussia are nu parcurs excelent: nouă victorii şi trei remize. Bayern este pe locul cinci, cu numai 21 de puncte.