VIDEO | Alexandru Maxim a marcat o „dublă”. Marius Șumudică e în culmea fericirii după un nou rezultat de răsunet

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat miercuri, 23 decembrie 2020, ora 21:23,
Alex Maxim
Alex Maxim

Echipa pregătită de Marius Șumudică (49 de ani), Gaziantep, a câștigat meciul disputat în deplasare, la Kasimpasa scor 4-0. Partida s-a disputat în cadrul etapei a 14-a a campionatului Turciei.

Alin Toşca şi Alexandru Maxim au fost titulari, iar cel din urmă a reuşit o „dublă” în prima repriză.

Maxim a deschis scorul în minutul 9, din penalty. Mijlocaşul a mai punctat o dată, în minutul 25, cu un șut de la marginea careului. Maxim a ajuns la şase goluri marcate în actualul sezon.

În urma acestui rezultat, Gaziantep rămâne pe locul 4, cu 13 meciuri jucate.