VIDEO | Al Shabab, victorie dramatică în campionat! Formația lui Șumudică a urcat pe locul 3

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 30 martie 2019, ora 21:44,
șumudică
șumudică

Al Shabab, formația antrenată de Marius Șumudică, s-a impus împotriva celor de la Ohod, scor 2-1.

Chiar dacă Constantin Budescu nu a jucat, elevii lui Șumudică au obținut o victorie la limită pe terenul celor de la Ohod. Seba a deschis scorul în minutul 19, iar gazdele au egalat două minute mai târziu, prin Hazazi.

Steve a marcat golul de trei puncte pentru Al Shabab (minutul 36), iar formația lui Marius Șumudică a urcat pe locul 3. Finalul a fost unul de coșmar pentru ”Șumi”: Ohod a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 90+12!

Echipa antrenată de tehnicianul român se află la 11 puncte în spatele liderului Al Nassr.