VIDEO | Al Shabab, în formă maximă! ‘Dublă’ pentru Budescu. Șumudică a fost premiat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 11 ianuarie 2019, ora 17:11,
sumudica-premiu

Al Shabab, echipa antrenată de către Marius Șumudică, a câștigat meciul de pe teren propriu cu Al Feiha, scor 4-1, în etapa a 16-a din campionatul Arabiei Saudite. Al Shabab are cinci victorii consecutive și ocupă locul trei în clasament.

Înaintea partidei, Șumudică a primit premiul pentru cel mai bun antrenor în luna decembrie.

Al Shabab a deschis scorul în minutul 25, prin Al Shamrani.

În minutul 67, Al Sulaiheem a dublat avantajul gazdelor, în urma unui contraatac.

Al Salem a readus speranța pentru Al Feiha în minutul 71, după o execuție superbă din lovitură liberă.

În ultimul sfert de oră a ieșit Constantin Budescu la rampă. Mai întâi, a transformat un penalty obținut de un coechipier, apoi a înscris elegant în minutul 90+3, după ce a fentat mai mulți adversari.

Valerică Găman a fost integralist pentru Al Shabab, cea mai în formă echipă din Arabia Saudită.

După acest succes, echipa lui Marius Șumudică s-a apropiat la cinci puncte de liderul Al-Hilal.

constantin budescuarabia sauditavalerică gămanpremiusumudicaal shababmarius șumudicăbudescu