VIDEO | Al-Hilal, în semifinalele Cupei! Emoții în prelungiri pentru echipa lui Răzvan Lucescu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 16 ianuarie 2020, ora 20:02,
al hilal
al hilal

Al-Hilal Riad, echipa antrenată de către Răzvan Lucescu, s-a calificat în semifinalele Cupei Arabiei Saudite, după victoria în prelungiri cu Al-Ettifaq, scor 2-1.

Saleh Al Shehri a reușit o dublă pentru Al-Hilal, în minutele 4 și 97. Kiss a înscris din penalty pentru Al-Ettifaq, în minutul 85.

Oaspeții au jucat în inferioritate numerică din minutul 73, după eliminarea lui Saeed Al-Rubaie.

În semifinale, Al-Hilal se va duela cu învingătoarea dintre Al-Wehda și Al-Ahli.

În campionat, Al-Hilal ocupă primul loc, la egalitate de puncte cu Al-Nasr. Echipa lui Răzvan Lucescu are un meci mai puțin disputat.