VIDEO | Al Hilal, eliminată de la CM al Cluburilor. Flamengo a întors scorul după pauză

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 17 decembrie 2019, ora 21:47,
lucescu gomis

Răzvan Lucescu şi Al Hilal au ratat şansa de a juca finala Campionatului Mondial al Cluburilor. Campioana Asiei a deschis scorul în semifinala cu Flamengo, însă brazilienii au reuşit să întoarcă scorul după pauză.

Al Hilal a început bine duelul cu Flamengo din semifinala Campionatului Mondial al Cluburilor. Salem Al Dawsari a deschis scorul după 18 minute de joc, iar echipa lui Răzvan Lucescu a terminat prima repriză în avantaj.

Brazilienii au revenit însă după pauză: De Arrascaeta a restabilit repede egalitatea.

Bruno Henrique i-a adus pe sudamericani în avantaj, apoi Ali Albulayhi a trimis în propria poartă şi a dus scorul la 3-1 pentru Flamengo.

Nervii au cedat în tabăra saudiţilor, iar Carillo a primit roşu direct pentru o intrare dură. Brazilienii merg mai departe în finala competiţiei, unde vor întâlni învingătoarea dintre Liverpool şi Monterrey.