VIDEO | AJAX și AEK Atena, la UN PAS de grupele Champions League. Imagini IMPRESIONANTE cu fanii olandezi. Rezultatele

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 22 august 2018, ora 21:57,
Ajax Kiev
Ajax Kiev

Cu veteranul Huntelaar printre titulari, Ajax a învins-o cu 3-1 pe Dinamo Kiev. Înaintea meciului, ultrașii olandezi au făcut show total: a fost repetiția perfectă pentru duelul de la Amsterdam.

Van de Beek a deschis scorul încă din minutul 2, oaspeții au egalat prin Kedziora, însă Ziyech și apoi Tadic au punctat până la pauză, stabilind scorul final după 43 de minute.

AEK Atena a învins-o la Budapesta pe MOL Vidi, scor 2-1, într-un meci terminat de ambele echipe în 10 oameni. Campioana Ungariei a fost marea surpriză de până acum, după ce a trecut în preliminarii de Ludogorets și de Malmo.