VIDEO | Aguero, Aguero, Aguero! Manchester City pune presiune pe Liverpool

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 03 februarie 2019, ora 20:24,
aguero hattrick

Manchester City a învins Arsenal cu 3-1 şi este la două puncte de Liverpool. Liderul din Premier League joacă mâine seară în deplasare, cu West Ham. Sergio Aguero a reuşit un hat-trick pentru echipa lui Pep Guardiola.

Aguero a deschis scorul în primul minut de joc, însă Arsenal a egalat după o fază fixă. Koscielny a restabilit egalitatea.

Aguero a reuşit dubla chiar înainte de pauză, după un atac fluid al ‘cetăţenilor’.

În repriza a doua, Aguero a reuşit hat-trick-ul! Argentinianul a ajuns la zece triple în Premier League, capitol la care este depăşit doar de Alan Shearer (cu 11 hat-trick-uri). Cea de-a treia reuşită a argentinianului a fost suspectă de un henţ nevăzut de arbitru.

După victoria cu 3-1 în derby-ul cu Arsenal, Manchester City s-a apropiat la două puncte de liderul Liverpol. Cormoranii vor juca însă mâine, în deplasare, cu West Ham şi pot reface avantajul de cinci puncte la vârful clasamentului din Premier League.