VIDEO | AEK ATENA este noua campioană a Greciei! Răzvan Lucescu a pierdut matematic titlul cu PAOK

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 22 aprilie 2018, ora 21:45,
aek atena
aek atena

AEK Atena este noua campioană a Greciei! Echipa antrenată de Manuel Jiménez a câștigat, duminică seară, campionatul Greciei, după ce a trecut pe teren propriu de Levadikos, cu scorul de 2-0.

Ambele goluri ale lui AEK Atena au fost semnate de Anastasios Bakasetas (min.12 pen, min.33).

Răzvan Lucescu a pierdut matematic titlul cu PAOK!

Răzvan Lucescu a pierdut matematic titlul cu PAOK, chiar dacă echipa sa a câștigat, duminică, cu scorul de 2-1 în fața fostei sale formații, Xanthi.

Cu două etape înainte de finalul sezonului, AEK Atena are 66 de puncte, în timp ce PAOK, locul doi, are 58 de puncte, astfel că nu mai are şanse la titlu. Podiumul este completat de Olympiakos, cu 54 de puncte.

PAOK şi AEK se vor întâlni şi în finala Cupei.

paokolympiakoscampioanasportAnastasios Bakasetasxanthiaek atenafotballevadikosgrecia