VIDEO | Academica Clinceni face încă un pas spre Liga 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 07 aprilie 2019, ora 13:41,
clinceni
clinceni

Academica Clinceni a câștigat meciul din deplasare cu Sportul Snagov, scor 2-0, și s-a distanțat în fruntea clasamentului din Liga a 2-a. Pe fondul rezultatelor din această etapă, Petrolul Ploiești poate să revină pe locul trei dacă va învinge Aerostar Bacău.

Robert Ion a deschis scorul în minutul 43, iar Bogdan Barbu a înscris direct din lovitură liberă în minutul 54.

În minutul 89, căpitanul Snagovului, Florin Ilie, l-a faultat urât pe Cristian Dumitru și a fost eliminat.

Prima repriză

Ziua de fotbal începe la Telekom Sport cu derby-ul Ligii a II-a, Sportul Snagov – Academica Clinceni

Publicată de Telekom Sport pe Duminică, 7 aprilie 2019

Repriza a doua

Urmărim repriza a doua din meciul Sportul Snagov – Academica Clinceni

Snagov: Marinescu – Gîţ, Lică, Ilie (cpt.), Nicoară (Buia 90′) – Ion, Borţoneanu – Tazouti (Dănălache 62′), Huiban, Cubleşan (Danale 64′) – Ioniţă. Antrenor: Eugen Trică.

Clinceni: Ureche – Fl. Achim, Andr. Răuţă, Patriche (cpt.), Dobrescu – Şut, Vas. Olariu – Al. Buziuc (Horşia 88′), Bg. Barbu, Rob. Ion (P. Pârvulescu 75′) – Paţurcă (Cr. Dumitru 60′). Antrenor: Ilie Poenaru.

Academica Clinceni are patru victorii consecutive, iar ultimul eșec datează din noiembrie 2018. Ilfovenii au un avans de 4 puncte în fruntea clasamentului.

Ultimul meci din etapa a 28-a din Liga a 2-a este Aerostar Bacău – Petrolul Ploiești, de la ora 15:00.