VIDEO | AC Milan revine în Top 4 în Serie A! Piatek marchează pe bandă rulantă

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat luni, 11 februarie 2019, ora 14:42,
Piatek
Piatek

AC Milan s-a impus cu 3-0 în fața celor de la Cagliari și a revenit pe locul 4 în clasamentul din Serie A, ultimul care asigură calificarea în grupele Ligii Campionilor.

În minutul 13, Ceppitelli și-a trimis balonul în proprie poartă, iar zece minute mai târziu Paqueta a marcat pentru 2-0, stabilind scorul pauzei.

În repriza a doua, atacantul polonez Krzysztof Piatek a înscris în minutul 63. A fost cel de-al patrulea gol reușit în trei meciuri consecutive pentru jucătorul transferat recent de la Genoa.

Piatek a reușit o dublă în meciul de Cupă împotriva celor de la Napoli și adus un punct pentru Milan pe terenul celor de la AS Roma (1-1).

35 de milioane de euro a plătit AC Milan pentru transferul lui Piatek de la Genoa.

Pentru AC Milan urmează partida de la Bergamo împotriva celor de la Atalanta, formație care se află pe locul 5, la un punct în spatele ‘diavolului milanez’.