VIDEO | A spart gheața! RONALDO, DUBLĂ în tricoul lui JUVENTUS

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 16 septembrie 2018, ora 17:25,
Ronaldo gol
Ronaldo gol

UPDATE 17:50: Juventus a învins-o cu 2-1 pe Sassuolo. Babacar a redus din diferență în minutul 90, iar torinezii au terminat meciul în 10 oameni, după eliminarea lui Douglas Costa.

UPDATE 17:30: Ronaldo a mai înscris o dată, în minutul 65, iar portughezul a atins o nouă bornă importantă: golul 400 în campionatele în care a jucat (311 pentru Real Madrid).

Starul lui Juventus a finalizat un contraatac al gazdelor și a punctat pentru 2-0 cu o execuție plasată.

Cristiano Ronaldo a reușit duminică primul gol de la transferul în Italia, la Juventus.

Titular cu Sassuolo, Ronaldo a deschis scorul pentru campioana Italiei în minutul 50. Cristiano a marcat din fața porții, după un corner.

Starul portughez a avut nevoie de 320 de minute și de 28 de șuturi pentru a izbuti primul gol în tricoul torinezilor.