VIDEO | A fost PUS LA ZID de Buffon, iar acum arbitrează MECIUL ANULUI pentru FCSB: „E un ANIMAL!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 29 august 2018, ora 10:12,
Buffon Oliver

FCSB speră în continuare la calificarea în grupele Europa League, însă roș-albaștrii trebuie să țină cont și că vor avea un arbitru controversat pe Arena Națională.

Michael Oliver va conduce partida de joi seara. E primul meci pe care îl arbitrează după scandalul imens din primăvară, atunci când a fost pus la zid de veteranul Buffon.

Juventus a revenit spectaculos în fața Realului, în sferturile UCL, după 0-3 pe teren propriu. Italienii au condus cu 3-0 la Madrid, însă madrilenii s-au calificat mai departe după ce Oliver a dat cu ușurință un penalty în prelungirile meciului. Ronaldo a marcat golul decisiv, iar Real a câștigat în cele din urmă UCL.

„Să dai un astfel de penalty, într-un asemenea moment, înseamnă să fii lipsit de sensibilitate. E un animal, nu un om. În loc de inimă are un tomberon”, a spus atunci Buffon, ajuns între timp la PSG.