VIDEO | 3 din 3! Campioana Liverpool câștigă derbyul cu Arsenal și egalează liderul Leicester

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 29 septembrie 2020, ora 13:32,
liverpool arsenal

Echipa lui Klopp s-a impus în fața londonezilor după ce a fost condusă pe tabelă.

Lacazette a deschis scorul după o greșeală imensă a lui Robertson însă avantajul tunarilor a fost de scurtă durată. Peste alte 10 minute, cormoranii erau deja în față pe tabelă. Mane și același Robertson au înscris golurile care au stabilit scorul pauzei. Nou venitul Diogo Jota a rispiti emoțiile gazdelor pe final, cu primul său gol în tricoul The Reds.

S-a terminat 3-1, iar Liverpool este a treia echipă cu maximum de puncte după trei runde jucate în acest campionat, alături de Leicester și rivala Everton. A fost doar prima întâlnire a săptămânii între Liverpool și Arsenal. Cele două se vor revedea în Cupa Ligii joi seară.