Victorie pentru Gaz Metan Mediaș într-un meci amical jucat în Serbia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 06 iulie 2018, ora 15:22,
gaz metan
gaz metan

Gaz Metan Mediaș a câștigat meciul amical cu formația sârbă de primă ligă Mladost Lucani, scor 2-0, în cadrul cantonamentului din Serbia.

Raul Hășmășan a deschis scorul pentru gruparea din Mediaș în ultimul minut al primei reprize, iar Iulian Cristea a stabilit scorul final al partidei în minutul 84.

În sezonul trecut, Mladost Lucani s-a clasat pe locul doi în play-out-ul campionatului din Serbia.

Formația pregătită de către Mihai Teja are un bilanț de două victorii și o înfrângere în jocurile amicale din Serbia.

Duminică, de la ora 18:00, este programat al patrulea joc de verificare pentru Gaz Metan Mediaș, în companiei formației ruse Mordovia Saransk.

Gaz Metan Mediaș a încheiat pe locul patru în play-out-ul ediției 2017-2018 din Liga 1.