VIDEO | Victorie pentru echipa lui Răzvan Lucescu în Arabia Saudită

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 05 februarie 2020, ora 22:05,
răzvan lucescu

Al Hilal, echipa pregătită de Răzvan Lucescu, a trecut, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, de formația Al Raed, într-un meci din etapa a 17-a a campionatului Arabiei Saudite.

Pentru gazde au marcat Eduardo ‘6, Gomis ’42 şi Al Maiouf ‘90+6 (penalty), în timp ce golul oaspeților a fost reușit de Fouzair ’60 (penalty).

Echipa lui Lucescu a mai trecut pe lângă gol în minutul 45+6, când Gomis a ratat un penalty. Acesta a fost imitat de Fouzair, în minutul 89, care a ratat la rândul său o lovitură de pedeapsă primită de Al Raed.

Al Hilal este lider în clasament, cu 38 de puncte.

Citește și • Continuă criza financiară la Dinamo! Care este situația salariilor restante • VIDEO | Vedetele etapei a 23-a din Liga 1. Jucătorii care s-au remarcat în primele meciuri din 2020