VICTORIE MARE pentru PETROLUL! Prahovenii, la UN SINGUR PUNCT de lider. Rezultatele din Liga 2

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 01 decembrie 2018, ora 13:51,
Snagov Petrolul

Succes extrem de important pentru Petrolul de Ziua Națională! Prahovenii au câștigat la limită meciul de la Snagov, scor 1-0.

Oaspeții au deschis scorul încă din minutul 6: Saim a înscris din apropiere, după un șut al lui Marinescu.

Până la final nu s-a mai întâmplat nimic, iar Petrolul, care a scăpat în ultimele minute fără gol la ocazia lui Ioniță, e la un singur punct de liderul Snagov, după 20 de etape.

Scorul etapei a fost reușit de CS Balotești, care a trecut cu 4-0 de FC Argeș. În zi de Centenar, partida s-a disputat pe un teren groaznic. „Fotbalul nu ştim dacă „se face” pe terenul asta, dar cartofii sigur se fac. Mulțumim FRF pentru astfel de omologări”, a fost mesajul piteștenilor.