VIDEO | Victorie MARE pentru HAGI și VIITORUL! Succes în 10 oameni la Voluntari

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 25 noiembrie 2018, ora 19:37,
gica-hagi
gica-hagi

Viitorul a plecat cu toate punctele la Voluntari! Echipa lui Hagi s-a impus cu 2-1.

Mladen a deschis scorul cu o execuție spectaculoasă în minutul 21, însă ilfovenii au egalat în repriza secundă prin Tudorie.

Apoi, Viitorul a rămas în 10 oameni (Băluță a fost eliminat pentru două cartonașe galbene văzute în două minute), însă oaspeții au dat lovitura: Ghiță a adus victoria printr-o lovitură de cap (minutul 84), după un corner bătut de Ianis Hagi.

ECHIPELE:

FC Voluntari: Vâtcă – Bucurică, Balaur, Armaş, Al. Vlad – Răuţă, Laidouni (G. Deac ’15) – Căpăţână, Malfleury (Gadze ’62), I. Gheorghe (Ciucur ’85) – Al. Tudorie

Antrenor: Cristiano Bergodi

Viitorul: Cojocaru – Duarte Lopes (Ghiţă ’58), Luchin, Mladen, De Noojier – Artean, T. Băluţă, Vînă – I. Hagi, Drăguş (Achim ’69), Houri (Voduţ ’57).

Antrenor: Gheorghe Hagi