Victorie lejeră pentru CFR în meciul cu Gaz Metan! Gazdele au avut un om eliminat pe final

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 13 iulie 2020, ora 23:13,
cfr cluj bucurie

CFR Cluj a trecut, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de formația Gaz Metan Mediaş, în etapa a șasea a play-off-ului Ligii 1.

În urma victoriei din această seară, clujenii s-au apropiat la un punct Craiova, liderul Ligii 1.

Clujenii au deschis scorul în minutul 39, prin Deac, după o lovitură de pedeapsă scoasă de Chipciu, care a fost faultat în careu de Moura.

În repriza secundă ardelenii au mai lovit o dată. Djokovic l-a învins pe Pleșca, portarul oaspeților, cu șut cu latul din interiorul careului, după o pasă excelentă venită de la Deac.

În minutul 81, Boli a văzut cartonașul roșu pantru un fault la Drăghici.

În urma rezultatului din această seară CFR Cluj revine la un singur punct în spatele Craiovei. Ardelenii se vor duela etapa viitoare cu FCSB, la București, în timp ce oltenii se vor deplasa la Botoșani.