Victorie la scor de neprezentare în celălalt meci al grupei României, la EURO 2021

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat joi, 25 martie 2021, ora 01:24,
profimedia-0600864564

În celălalt meci al Grupei A, României de la Campionatul European de tineret, Germania U21 a învins reprezentativa Ungariei U21, scor 3-0.

Toate golurile au fost marcate în repriza secundă. Nmecha a deschis scorul în minutul 61, iar Baku a reușit o dublă în minutele 66 și 73.

Echipele folosite:

Ungaria U21: Balazs – Bolla, Balogh, Mocsi, Deutsch – Kata, Mezei (Kovacsreti 78) – Palincsar (Hinora 61), Szendrei, Kiss (Skribek 78) – Szoke (Biro 61)\

Germania U21: Dahmen – Vagnoman, Pieper, Schlotterbeck, Raum (Jakobs 67) – Baku, Dorsch (Janelt 75), Maier (Ozcan 75) – Burkardt (Kruger 67) – Nmecha, Berisha (Klimowicz 75).

Ungaria U21 – Germania U21 – 0-3. Foto: Profimedia

Reprezentativa României a remizat în compania Olandei (Țărilor de Jos), scor 1-1. În etapa următoare, Germania U21 va evolua împotriva Olandei, iar Ungaria va întâlni reprezentativa României, pe 27 martie. În ultima etapă, tricolorii mici vor evolua cu Germania, pe 30 martie.

În fazele eliminatorii se vor califica primele două clasate din cele patru grupe. Fazele eliminatorii sunt programate în perioada 31 mai – 6 iunie.