VIDEO | Victorie importantă pentru Dinamo în grupele Ligii Campionilor la handbal

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 21 noiembrie 2018, ora 21:21,
dinamo-riihimaen-2

Dinamo București a câștigat meciul de pe teren propriu cu formația finlandeză Riihimaen Cocks, scor 24-22, în grupa D a Ligii Campionilor la handbal masculin. ‘Câinii roșii’ au șanse mari de calificare în play-off.

Partida a fost mai echilibrată decât era așteptat. Dinamo a condus la pauză cu 13-12. În repriza a doua, bucureștenii au dominat și s-au aflat mereu în avantaj.

Sursa foto: Andrei Preotu

Străinii au făcut din nou legea pentru Dinamo. Francezul Descat a fost cel mai bun marcator, cu 7 reușite. S-au mai remarcat rusul Komogorov (6 goluri) și tunisianul Alouini (5 goluri).

Fanii dinamoviști au fost din nou la înălțime, creând o atmosferă specială.

Victorie muncita!

Publicată de Dinamo Bucuresti Handbal Club pe Miercuri, 21 Noiembrie 2018

În meciul tur, Dinamo a învins Riihimaen Cocks cu 32-31. În ultima etapă, bucureștenii vor juca în deplasare cu formația elvețiană Thun (29 noiembrie).

‘Câinii roșii’ ocupă locul doi în grupa D, la egalitate de puncte cu Wisla Plock. Doar primele două poziții asigură calificarea în play-off.

Pentru Dinamo va fi importantă și confruntarea Wisla Plock (Polonia) – Ademar Leon (Spania).